Marka Konumlandırması

İçinde yaşadığımız yüzyılda meydana gelen teknolojik ilerlemeler, pazar rekabetinin en yüksek seviyede yaşanmasına ve pazarlama uygulamalarında büyük değişikliklere neden olmaktadır. Bu nedenle rakiplerden birkaç adım önde olmanın yolu anlamlı bir farklılık yaratmaktan geçiyor. Tüketicinin dikkatini çekmenin ve fark edilir olmanın yolu ise marka konumlandırma stratejilerinde gizlidir. Doğru bir marka konumlandırması ve iletişim stratejisi ile işini bilen bir reklam ajansı markaları bu rekabet ortamında görünür kılmayı başaracaktır.

 

Dünya markası olma yolunda ilerlemeyi hedefleyen şirketler, bu nedenle ürünlerini farklılaştırmak adına markalaşma stratejileri uygulamalıdır. Her geçen gün birbirine benzeyen yeni ürünlerin ve hizmetlerin piyasa sunulması nedeniyle değer yaratan marka kavramı öne çıktığının farkında olan bir reklam ajansı sizi oldukça ileriye taşır. Marka kavramını iyi anlayan bir reklam ajansı, hedef kitle ile uyumlu pazarlama stratejilerini geliştirmenin öneminin farkındadır. İyi bir reklam ajansı marka konumlandırması ile ölümsüz markalar yaratabilir. Doğru marka konumlandırma stratejileri sadece pazarda ön plana çıkmanızı değil, kullanıcılar ile duygusal bağ kurulmasını da sağlar.

 

İyi bir reklam ajansı doğru konumlandırma stratejileri ile bir markanın imajı, pazardaki pozisyonu, sunduğu ürün veya hizmetlerin içerdiği sembolik anlamları bir bütün şeklinde planlayabilir. Bir markanın konumu, onu kimlerin satın alacağını, kimlerin arzulayacağını ve duygusal bir bağ kuracağını belirleyeceğinden öncelik konumlandırmaya verilmelidir. Marka konumlandırması olmayan yani bir markası olmayan ürün veya hizmetin kime yönelik olduğu belirsizdir. Onu arzulayan bir kitle olmaması nedeniyle markasız ürünler markalı ürünler karşısında her zaman yok olmaya mahkûmdur. İki benzer ürün arasında tercih yapacak olan kullanıcıların önceliği duygusal bağ kurduğu markaya verdiği artık kanıtlanmıştır.

 

Bir markaya konumlandırma yapmanın önemini bilen ekibimiz, şimdiye kadar onlarca markaya danışmanlık yaparak onları pazarda hak ettikleri konuma ulaştırmıştır. Ürünler arasındaki işlevsel benzerliği ayırabilen kampanyalar yaratan ajansımız satın alma nedeni yaratma zorluğunu yaratıcı marka konumlandırması yaparak giderilebilmektedir. Dijital ve geleneksel iletişimin dinamiklerini bilen ekibimiz hedef kitlelerin tutumlarını, marka ile ilgili algılarını, ürün kullanma alışkanlıklarını ve bakış açılarını belirlemeyi amaçlayan marka konumlandırma süreçlerini en iyi şekilde yönetmektedir. Sunduğumuz marka konumlandırma stratejileri ile bir markanın doğru hedef kitlelere ulaşmasını sağlayan ekibimiz, kalıcı markaların yaratılmasına ön ayak olmaya devam etmektedir.  

Case
Markanızı, şirket profilinizi dijital dünyada en ön sıraya almak için başlıca yapılması gerekenler bulunuyor. Sadece web sitesi yapmak ile iş bitmiyor. Web sitesini tasarladığınızda kurumsal olması, google uyumlu olması, web sitesinin geliştirilebilir olması, tüm teknolojik cihazlara uyarlı olması, pazarlanabilir içeriklere sahip olması, önemli anahtar kelimelerin vurgulayıcı olması gerekmektedir. Web tasarım şirketlerinin en çok yaptığı hata ise yönetilebilir web sitesini uyguladıktan sonra müşteriye yönetimini sağlamasıdır. Biz müşterilerimize sağladığımız hizmetlerin sonrasında ücretsiz olarak 7/24 destek hizmeti sağlamaktayız. Yaptığımız her hizmetin arkasında durmaktayız.
  • Kurumsal web tasarım firması olarak tüm müşterilerimize şeffaf, adil ve kurumsal olarak ihtiyaçlarını karşılamaktayız.
  • Doğru zamanda, doğru strateji ile markanızın albenisini oluşturuyoruz. Kurumsal kimlik ile markanızı geliştiriyoruz.
  • Anlaşmış olduğumuz her hizmet ve proje için ücretsiz olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.
  • Tüm web sitesi anlaşmalarını ISO kalitesinde maddeler halinde belirterek şeffaf bir şekilde sözleşmeli halde yapmaktayız.

%100 Uluslararası Standartlara Uyumlu Web Tasarımı

video
Responsive Web Sitesi

Responsive web sitesi sayesinde müşterileriniz markanızı, internet sitenizi ziyaret ettiğinde cep telefonlarından, bilgisayardan, tablette ve notebooktan dikey ve yatay olmak üzere kolay bir şekilde ziyaret edebilecektir.

video
SEO Uyumlu Web Sitesi

Türkiye'de %70 oranında web sitesi google uyumsuz bir şekilde kodlanıyor, tasarlanıyor. Web sitesi tasarımını yaparken ayrıca google'un vermiş olduğu standartlara ve dünya standartlarına göre sitenizi kodluyoruz.

video
7/24 Ücretsiz Destek Hizmeti

Müşterilermize 7/24 hizmeti ücretsiz olarak sunuyoruz. Yaptığımız her işin arkasında garantili bir şekilde durarak yaptığımız projenin aktif yayın süresince desteklerimizi sunuyouz.

video
ISO Kalitesinde Sözleşme

Web sitesi ve diğer hizmet anlaşmalarını her zaman sözleşme dahilinde yapmaktayız.

video
Hizmet Garantisi

Garantimiz her hizmetimiz için geçerlidir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek adına ve yaptığımız işin sağlam temeller üzerinde olduğunu ıspatlamak için satış sonrası desteğimizi daima sunuyoruz.

video
Geliştirilebilir Web Sitesi

Web sitenizin geliştirilebilir alt yapıya sahip olması demek yarın bir gün ek özelliklerin rahat bir şekilde siteyi bozmandan eklenebileceğini ve kolay bir şekilde aktarımın yapılabileceğini sunuyoruz.

video
Rakip Analizi

Her marka için analiz çalışması yapıyoruz. Bu analizler ile rakiplerinizi inceleyip eski ve artılarını orantılı bir şekilde değerlendiriyoruz.

video
Prestij Odaklı Web Sitesi

Bir marka için her zaman prestij önemlidir. Prestijinizi iyi görsel, içerikler, kurumsal duruş ve strateji ile belirleyerek sitenizi size sunuyoruz.

video
Dijital Pazarlama Uyumlu Site

Günümüz dünyasında dijital pazarlama ile maka tanıtımları, ürün tanıtımları en uygun maliyete ve kalıcı etkiye sahip olarak yapılıyor. Doğru strateji ile kazanmanızı sağlıyoruz.

video
Rakip ve Pazar Araştırması

Rakiplerinizi incelerken pazar üzerindeki etkisinide inceleyerek sitenizi ön hazırlıklı bir şekilde yayına alıyoruz..

video
Ücretsiz Güncelleme

Web sitenizi biz kontrol ettiğimiz sürece sitenizin güncelliğini ücretsiz olarak yapıyoruz.

video
Alfa Testleri

A/ B testleri yaparak olumsuzlukları ve eskileri belirleyerek sitenizi sorunsuz bir şekilde yayına alıyouz.