Metin Yazarlığı

Reklamlar markalara ait bir ürüne, hizmete ait özellikleri tanımlamakla beraber verdiği mesaj ile ürün ve tüketici arasında bir köprü kurar. Reklamdaki mesajın kitlelere en etkili şekilde ulaştırılmasını sağlayan metin yazarlığı, bu nedenle reklamın en önemli alanlarından biridir. Metin yazımı ile reklamda hedeflenen kitleye ulaşılabilmesi ve verilmek istenen mesajın tüketicilere veya kullanıcılara iletilebilmesi başarılır. Bu durum, reklamın en önemli amacı olan ikna etmeye giden sürecin başlangıcını oluşturmaktadır. Etkili metin yazarlığı sayesinde reklamlar, satın alma davranışını şekillendiren pazarlama araçları haline dönüşmeyi başarır.

 

Metin yazarları reklamdaki ürünü veya hizmeti tanıtmakla kalmaz, bu ürün ve hizmetlere simgesel anlamlar yükleyerek tüketici ve ürün arasında bir bağ kurulmasını sağlar. Markanın pazarlama stratejisine uygun olarak verilmek istenen mesaj, metin yazarı tarafından hedef kitlenin hayat tarzına, yaşına, kişilik özelliklerini yansıtan, onlarla bağ kuracak sözcüklere aktarılır. Metin yazarlığının önemi burada ortaya çıkmaktadır. Hedef kitlenin özellikleri uygun olarak seçilen her sözcük onların hayat tarzını yansıtır ve markaların pazarlama hedeflerine ulaşmasını sağlamayı başarır. Metin yazarının simgesel anlamlar yükleyerek en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş sözler ile ulaştırdığı mesajlar, ürünle tüketici arasındaki ortak noktaları bularak tüketiciyi satın almaya ikna etmeyi başarır.

 

Metin yazarı sadece reklamda iletilmek istenen mesajı vermekle kalmayarak bunu sanatsal bir şekilde yapmayı başarır. İyi bir metin yazarı, hedef kitle ile bağ kurmayı sağlayan mesajlarını verirken seçtiği sözcüklerle bu kitleyi şaşırtmayı ve heyecanlandırmayı da başaracaktır. Bu durum hedef kitleyi satın almaya götürecek isteğin uyandırılmasına yardımcı olur. Etkili metin yazarlığı ile bir ürünün veya hizmetin gündelik yaşam içindeki pratik kullanımı açısından önemi anlatılırken tüketici, bu ürünle kendine katacağı bir değer olduğu konusunda da bir değerlendirme yapabilecektir. Metin yazarının önemi, çeviri içeriklerde daha da ortaya çıkmaktadır. Global markaların reklamlarında vermek istediği mesaj farklı kültürlere uygun sözcükler ve kelime yapıları ile verilirken iyi bir metin yazarı bu metinleri sunulacak ülkenin kültürel değerlerine uygun olarak lokalize edecektir. Metin yazarlığı, reklam iletişiminin ve pazarlama stratejilerinin en önemli alanlarından biri olarak bu alanda gösterilen başarı, sizin diğer markalar arasından ayrışmanızı sağlayacak ve günümüz tüketici kitlesi ile en iyi iletişimi kurmanızı sağlayacaktır.  

Case
Markanızı, şirket profilinizi dijital dünyada en ön sıraya almak için başlıca yapılması gerekenler bulunuyor. Sadece web sitesi yapmak ile iş bitmiyor. Web sitesini tasarladığınızda kurumsal olması, google uyumlu olması, web sitesinin geliştirilebilir olması, tüm teknolojik cihazlara uyarlı olması, pazarlanabilir içeriklere sahip olması, önemli anahtar kelimelerin vurgulayıcı olması gerekmektedir. Web tasarım şirketlerinin en çok yaptığı hata ise yönetilebilir web sitesini uyguladıktan sonra müşteriye yönetimini sağlamasıdır. Biz müşterilerimize sağladığımız hizmetlerin sonrasında ücretsiz olarak 7/24 destek hizmeti sağlamaktayız. Yaptığımız her hizmetin arkasında durmaktayız.
  • Kurumsal web tasarım firması olarak tüm müşterilerimize şeffaf, adil ve kurumsal olarak ihtiyaçlarını karşılamaktayız.
  • Doğru zamanda, doğru strateji ile markanızın albenisini oluşturuyoruz. Kurumsal kimlik ile markanızı geliştiriyoruz.
  • Anlaşmış olduğumuz her hizmet ve proje için ücretsiz olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.
  • Tüm web sitesi anlaşmalarını ISO kalitesinde maddeler halinde belirterek şeffaf bir şekilde sözleşmeli halde yapmaktayız.

%100 Uluslararası Standartlara Uyumlu Web Tasarımı

video
Responsive Web Sitesi

Responsive web sitesi sayesinde müşterileriniz markanızı, internet sitenizi ziyaret ettiğinde cep telefonlarından, bilgisayardan, tablette ve notebooktan dikey ve yatay olmak üzere kolay bir şekilde ziyaret edebilecektir.

video
SEO Uyumlu Web Sitesi

Türkiye'de %70 oranında web sitesi google uyumsuz bir şekilde kodlanıyor, tasarlanıyor. Web sitesi tasarımını yaparken ayrıca google'un vermiş olduğu standartlara ve dünya standartlarına göre sitenizi kodluyoruz.

video
7/24 Ücretsiz Destek Hizmeti

Müşterilermize 7/24 hizmeti ücretsiz olarak sunuyoruz. Yaptığımız her işin arkasında garantili bir şekilde durarak yaptığımız projenin aktif yayın süresince desteklerimizi sunuyouz.

video
ISO Kalitesinde Sözleşme

Web sitesi ve diğer hizmet anlaşmalarını her zaman sözleşme dahilinde yapmaktayız.

video
Hizmet Garantisi

Garantimiz her hizmetimiz için geçerlidir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek adına ve yaptığımız işin sağlam temeller üzerinde olduğunu ıspatlamak için satış sonrası desteğimizi daima sunuyoruz.

video
Geliştirilebilir Web Sitesi

Web sitenizin geliştirilebilir alt yapıya sahip olması demek yarın bir gün ek özelliklerin rahat bir şekilde siteyi bozmandan eklenebileceğini ve kolay bir şekilde aktarımın yapılabileceğini sunuyoruz.

video
Rakip Analizi

Her marka için analiz çalışması yapıyoruz. Bu analizler ile rakiplerinizi inceleyip eski ve artılarını orantılı bir şekilde değerlendiriyoruz.

video
Prestij Odaklı Web Sitesi

Bir marka için her zaman prestij önemlidir. Prestijinizi iyi görsel, içerikler, kurumsal duruş ve strateji ile belirleyerek sitenizi size sunuyoruz.

video
Dijital Pazarlama Uyumlu Site

Günümüz dünyasında dijital pazarlama ile maka tanıtımları, ürün tanıtımları en uygun maliyete ve kalıcı etkiye sahip olarak yapılıyor. Doğru strateji ile kazanmanızı sağlıyoruz.

video
Rakip ve Pazar Araştırması

Rakiplerinizi incelerken pazar üzerindeki etkisinide inceleyerek sitenizi ön hazırlıklı bir şekilde yayına alıyoruz..

video
Ücretsiz Güncelleme

Web sitenizi biz kontrol ettiğimiz sürece sitenizin güncelliğini ücretsiz olarak yapıyoruz.

video
Alfa Testleri

A/ B testleri yaparak olumsuzlukları ve eskileri belirleyerek sitenizi sorunsuz bir şekilde yayına alıyouz.