Responsive Web Tasarım

Responsive Web Sitesi

Ülkemizde aktif internet kullanıcısı sayısı, 46 milyonu aşmış durumda. Ayrıca nüfusun %90’ına yakını, internete farklı ekran çözünürlüklerine sahip mobil cihazlardan bağlanıyor. Tüketicilerin ürün, hizmet ve bilgi arayışları için günün önemli bir bölümünde tablet ve akıllı telefonlarını kullanmaları, standart tasarım anlayışı ile oluşturulmuş siteleri çoğu zaman yetersiz kılıyor. Bu durumda daha esnek yapıya sahip, kullanıcı dostu responsive web sitesi tasarımı öne çıkıyor.

 

Responsive Web Sitesi Nedir?

 

Responsive ya da dilimizdeki karşılığı ile duyarlı web sitesi tasarımı, bir sitenin tüm cihazlarda en iyi şekilde görüntülenebilmesi sağlamak için otomatik olarak yeniden boyutlandırmak, gizlemek, küçültmek, büyütmek için doğru HTML ve CSS kodlarının kullanımını kapsayan bir anlayıştır. Tasarım aşaması; masaüstü bilgisayarlara, tabletlere ve akıllı telefonlara uyumlu olacak şekilde 3 kademeli gerçekleştiriliyor. Bu sayede site içerisinde yer alan resimlerin, multimedya öğelerinin, metinlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenmesi ve ortaya kullanıcı dostu bir görünümün çıkması amaçlanıyor.

 

Responsive Web Sitesi Neden Önemlidir?

 

Kullanıcı deneyiminin en üst seviyeye çıkmasına olanak tanıması, 2010 yılı içerisinde ortaya çıkan ve zamanla tüm dünyada benimsenen responsive web sitesi tasarımını önemli kılan en önemli avantajı oluşturuyor. Standart anlayışıyla oluşturulmuş bir web sitesini düşük çözünürlüğe sahip akıllı cihazlardan görüntülemek kullanım zorluğuna neden olurken responsive tasarım, ziyaretçilerin marka veya hizmet ile ilgili aradıkları bilgilere en yalın halde ulaşabilmelerine olanak veriyor. Çözünürlük uyumlu tasarımı tercih ederek potansiyel müşterilerinizin web sitenizde aradıklarını çok daha kısa sürede ve daha tatmin edici bir biçimde ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Böylece müşteri memnuniyetini artırıp size olan bağlılıklarını güçlendirebilirsiniz.

 

Responsive tasarım ayrıca arama motorları kriterlerine uyumlu web sitelerinin oluşturulabilmesini de kolaylaştırıyor. Düşük öneme sahip içerik, özellikle akıllı cihazlar için geliştirilen versiyonlarda, gizlendiğinden sayfanın açılış hızı kayda değer oranda artıyor. Site yapısı uyumlu olduğu için mobil aramalarda marka ya da ürünlerinizin üst sıralarda çıkması ihtimali yükseliyor. Bu özelliği sayesinde rakiplerinizi rahatça geride bırakabilir ve internet reklamcılığı da dâhil olmak üzere birçok konuda yatırım getirilerinizi daha üst noktalara taşıyabilirsiniz.

 

Responsive Web Sitesi Tasarımı Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Birçok konuda olduğu gibi responsive web sitesinde de dikkat edilmesi gereken konuların başında tasarımı yapacak ekibin konu ile ilgili deneyiminin yeterli seviyede olması geliyor. Ekibin bu alanda uzman kişilerden oluşması, ziyaretçi beklentilerini tam olarak karşılayan ve SEO uyumlu içeriğe yer verilen kaliteli bir web sitesinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Tasarım aşamasında ayrıca siteye yerleştirilecek multimedya öğelerin içerik kadar kaliteli olmasına özen gösterilmesi gibi detaylara önem veren ajans ile çalıştığınızda marka değerinizin daha hızlı yükseldiğini ve kurumsal imajınızın güçlendiğini hissedebilirsiniz. Eğer siz de responsive web sitesi tasarımının yukarıda sıraladığımız avantajlarından faydalanıp potansiyel müşterilerinize bir an önce ulaşmak istiyorsanız Icon Holistic’in yenilikçiliğe, şeffaflığa ve dürüstlüğe önem veren profesyonel ekibi ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Case
Markanızı, şirket profilinizi dijital dünyada en ön sıraya almak için başlıca yapılması gerekenler bulunuyor. Sadece web sitesi yapmak ile iş bitmiyor. Web sitesini tasarladığınızda kurumsal olması, google uyumlu olması, web sitesinin geliştirilebilir olması, tüm teknolojik cihazlara uyarlı olması, pazarlanabilir içeriklere sahip olması, önemli anahtar kelimelerin vurgulayıcı olması gerekmektedir. Web tasarım şirketlerinin en çok yaptığı hata ise yönetilebilir web sitesini uyguladıktan sonra müşteriye yönetimini sağlamasıdır. Biz müşterilerimize sağladığımız hizmetlerin sonrasında ücretsiz olarak 7/24 destek hizmeti sağlamaktayız. Yaptığımız her hizmetin arkasında durmaktayız.
  • Kurumsal web tasarım firması olarak tüm müşterilerimize şeffaf, adil ve kurumsal olarak ihtiyaçlarını karşılamaktayız.
  • Doğru zamanda, doğru strateji ile markanızın albenisini oluşturuyoruz. Kurumsal kimlik ile markanızı geliştiriyoruz.
  • Anlaşmış olduğumuz her hizmet ve proje için ücretsiz olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.
  • Tüm web sitesi anlaşmalarını ISO kalitesinde maddeler halinde belirterek şeffaf bir şekilde sözleşmeli halde yapmaktayız.

%100 Uluslararası Standartlara Uyumlu Web Tasarımı

video
Responsive Web Sitesi

Responsive web sitesi sayesinde müşterileriniz markanızı, internet sitenizi ziyaret ettiğinde cep telefonlarından, bilgisayardan, tablette ve notebooktan dikey ve yatay olmak üzere kolay bir şekilde ziyaret edebilecektir.

video
SEO Uyumlu Web Sitesi

Türkiye'de %70 oranında web sitesi google uyumsuz bir şekilde kodlanıyor, tasarlanıyor. Web sitesi tasarımını yaparken ayrıca google'un vermiş olduğu standartlara ve dünya standartlarına göre sitenizi kodluyoruz.

video
7/24 Ücretsiz Destek Hizmeti

Müşterilermize 7/24 hizmeti ücretsiz olarak sunuyoruz. Yaptığımız her işin arkasında garantili bir şekilde durarak yaptığımız projenin aktif yayın süresince desteklerimizi sunuyouz.

video
ISO Kalitesinde Sözleşme

Web sitesi ve diğer hizmet anlaşmalarını her zaman sözleşme dahilinde yapmaktayız.

video
Hizmet Garantisi

Garantimiz her hizmetimiz için geçerlidir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek adına ve yaptığımız işin sağlam temeller üzerinde olduğunu ıspatlamak için satış sonrası desteğimizi daima sunuyoruz.

video
Geliştirilebilir Web Sitesi

Web sitenizin geliştirilebilir alt yapıya sahip olması demek yarın bir gün ek özelliklerin rahat bir şekilde siteyi bozmandan eklenebileceğini ve kolay bir şekilde aktarımın yapılabileceğini sunuyoruz.

video
Rakip Analizi

Her marka için analiz çalışması yapıyoruz. Bu analizler ile rakiplerinizi inceleyip eski ve artılarını orantılı bir şekilde değerlendiriyoruz.

video
Prestij Odaklı Web Sitesi

Bir marka için her zaman prestij önemlidir. Prestijinizi iyi görsel, içerikler, kurumsal duruş ve strateji ile belirleyerek sitenizi size sunuyoruz.

video
Dijital Pazarlama Uyumlu Site

Günümüz dünyasında dijital pazarlama ile maka tanıtımları, ürün tanıtımları en uygun maliyete ve kalıcı etkiye sahip olarak yapılıyor. Doğru strateji ile kazanmanızı sağlıyoruz.

video
Rakip ve Pazar Araştırması

Rakiplerinizi incelerken pazar üzerindeki etkisinide inceleyerek sitenizi ön hazırlıklı bir şekilde yayına alıyoruz..

video
Ücretsiz Güncelleme

Web sitenizi biz kontrol ettiğimiz sürece sitenizin güncelliğini ücretsiz olarak yapıyoruz.

video
Alfa Testleri

A/ B testleri yaparak olumsuzlukları ve eskileri belirleyerek sitenizi sorunsuz bir şekilde yayına alıyouz.