SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Organik arama sonuçları, işletmelerin web sitelerine potansiyel müşterilerini çekebilmelerine olanak tanıyan en önemli ve öncelikli kaynağı oluşturuyor. Arama motorlarında daha iyi konum elde etmenin ve marka bilinirliğini, karlılığı artırmanın tek yolu ise doğru SEO yani arama motoru optimizasyonu stratejisi uygulamaktan geçiyor.

 

Kurumsal SEO

 

SEO (Search Engine Optimization), adından da kolayca anlaşılabileceği üzere web sitelerinin Google, Yandex gibi arama motorlarının belirledikleri kriterlere uygun hale getirilmesi için gerekli bir dizi işlemi kapsıyor. Konunun uzmanları tarafından site içerisinde ve dışında gerçekleştirilen çalışmalar ile hedeflenen aramalarda web sitesinin daha üst sıralarda gösteriminin sağlanması hedefleniyor.

 

Site içi optimizasyon işlemleri, On-Page SEO adıyla da anılıyor. Bu aşamada; sayfa açılış hızı, anahtar kelime seçimi, başlık ve meta etiket oluşturulması gibi konulara yönelik iyileştirmeler yapılıyor. Sayfa açılış hızı ne kadar yüksek olursa kullanıcı deneyimi de aynı oranda artıyor. Sayfada görüntülenen içerikteki anahtar kelimeler ve başlık ise sayfanın organik aramalarda gösterileceği sıralama dışında online reklam kampanyalarının kalite puanlarına da etki ediyor. Site içi optimizasyon aşamasında, link inşasının ilk adımı olan site hiyerarşisi de oluşturuluyor.

 

Off-Page SEO ya da dilimizdeki adıyla site dışı optimizasyonda ise daha fazla deneyim gerektiren link inşasının ikinci aşamasına geçiliyor. Temel seviyedeki işlemlerin ardından yapılması gereken Off-Page optimizasyonda sitenin sıralamadaki yerine kayda değer oranda etki ettiği için backlink öne çıkıyor. Backlink çalışmasının başarıya ulaşması için öncelikle link eklenen veya banner yerleştirilen sitenin Pagerank değerinin yüksek olması gerekiyor.

 

Neden SEO Yaptırılmalıdır?

 

Başarılı SEO stratejisi sonrasında web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda gösterilmesi sayesinde markanızı daha geniş kitlelere tanıtabilirsiniz. Hatta haber veya e-ticaret odaklı bir siteye sahipseniz, ziyaretçi sayınızı kolayca arttırabilirsiniz. Böylece geniş bir bütçeye sahip olmasanız bile rakiplerinizi kolayca geride bırakabilir ve kârlılığınızın yükseltebilirsiniz.

 

Arama motoru optimizasyonu esnasında oluşturulan site hiyerarşisini örnek alarak Google AdWords ve sosyal medya reklam kampanyalarınızı daha rahat oluşturma imkânı bulabilirsiniz. Zamanınızı daha efektif kullanmanıza izin veren bu yöntem aracılığıyla ayrıca işiniz için önem arz eden sayfalara yerleştirilen Google Analytics kodları ile gerekli raporları alıp yatırımınızın derinlemesine analizini yapabilirsiniz.

 

SEO Konusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

SEO endüstrisi sürekli gelişiyor. Bu nedenle arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için sürekli olarak yeni trendleri takip etmek ve kısa süre içerisinde uygulamak gerekiyor. Özellikle ürün satışını online ortama taşımış şirketler için bir hayli zaman kaybına neden olan takip ve uygulama için en ideal yol, SEO konusunda bir ajanstan yardım almaktan geçiyor. Üstelik geçmiş projeleri ile uzmanlığını kanıtlayan, dürüst ve ne istediğinizi tam olarak anlayan firma ile anlaştığınızda optimizasyon sırasında ve sonrasında yapılabilecek her türlü manipülasyonların ya da hataların da önüne geçebilirsiniz.

 

Web sitenizi organik arama sonuçlarında öne çıkaracak arama motoru optimizasyonu stratejilerini hayata geçirmek istiyorsanız hemen Google sertifikalı genç ve dinamik uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Case
Markanızı, şirket profilinizi dijital dünyada en ön sıraya almak için başlıca yapılması gerekenler bulunuyor. Sadece web sitesi yapmak ile iş bitmiyor. Web sitesini tasarladığınızda kurumsal olması, google uyumlu olması, web sitesinin geliştirilebilir olması, tüm teknolojik cihazlara uyarlı olması, pazarlanabilir içeriklere sahip olması, önemli anahtar kelimelerin vurgulayıcı olması gerekmektedir. Web tasarım şirketlerinin en çok yaptığı hata ise yönetilebilir web sitesini uyguladıktan sonra müşteriye yönetimini sağlamasıdır. Biz müşterilerimize sağladığımız hizmetlerin sonrasında ücretsiz olarak 7/24 destek hizmeti sağlamaktayız. Yaptığımız her hizmetin arkasında durmaktayız.
  • Kurumsal web tasarım firması olarak tüm müşterilerimize şeffaf, adil ve kurumsal olarak ihtiyaçlarını karşılamaktayız.
  • Doğru zamanda, doğru strateji ile markanızın albenisini oluşturuyoruz. Kurumsal kimlik ile markanızı geliştiriyoruz.
  • Anlaşmış olduğumuz her hizmet ve proje için ücretsiz olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.
  • Tüm web sitesi anlaşmalarını ISO kalitesinde maddeler halinde belirterek şeffaf bir şekilde sözleşmeli halde yapmaktayız.

%100 Uluslararası Standartlara Uyumlu Web Tasarımı

video
Responsive Web Sitesi

Responsive web sitesi sayesinde müşterileriniz markanızı, internet sitenizi ziyaret ettiğinde cep telefonlarından, bilgisayardan, tablette ve notebooktan dikey ve yatay olmak üzere kolay bir şekilde ziyaret edebilecektir.

video
SEO Uyumlu Web Sitesi

Türkiye'de %70 oranında web sitesi google uyumsuz bir şekilde kodlanıyor, tasarlanıyor. Web sitesi tasarımını yaparken ayrıca google'un vermiş olduğu standartlara ve dünya standartlarına göre sitenizi kodluyoruz.

video
7/24 Ücretsiz Destek Hizmeti

Müşterilermize 7/24 hizmeti ücretsiz olarak sunuyoruz. Yaptığımız her işin arkasında garantili bir şekilde durarak yaptığımız projenin aktif yayın süresince desteklerimizi sunuyouz.

video
ISO Kalitesinde Sözleşme

Web sitesi ve diğer hizmet anlaşmalarını her zaman sözleşme dahilinde yapmaktayız.

video
Hizmet Garantisi

Garantimiz her hizmetimiz için geçerlidir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek adına ve yaptığımız işin sağlam temeller üzerinde olduğunu ıspatlamak için satış sonrası desteğimizi daima sunuyoruz.

video
Geliştirilebilir Web Sitesi

Web sitenizin geliştirilebilir alt yapıya sahip olması demek yarın bir gün ek özelliklerin rahat bir şekilde siteyi bozmandan eklenebileceğini ve kolay bir şekilde aktarımın yapılabileceğini sunuyoruz.

video
Rakip Analizi

Her marka için analiz çalışması yapıyoruz. Bu analizler ile rakiplerinizi inceleyip eski ve artılarını orantılı bir şekilde değerlendiriyoruz.

video
Prestij Odaklı Web Sitesi

Bir marka için her zaman prestij önemlidir. Prestijinizi iyi görsel, içerikler, kurumsal duruş ve strateji ile belirleyerek sitenizi size sunuyoruz.

video
Dijital Pazarlama Uyumlu Site

Günümüz dünyasında dijital pazarlama ile maka tanıtımları, ürün tanıtımları en uygun maliyete ve kalıcı etkiye sahip olarak yapılıyor. Doğru strateji ile kazanmanızı sağlıyoruz.

video
Rakip ve Pazar Araştırması

Rakiplerinizi incelerken pazar üzerindeki etkisinide inceleyerek sitenizi ön hazırlıklı bir şekilde yayına alıyoruz..

video
Ücretsiz Güncelleme

Web sitenizi biz kontrol ettiğimiz sürece sitenizin güncelliğini ücretsiz olarak yapıyoruz.

video
Alfa Testleri

A/ B testleri yaparak olumsuzlukları ve eskileri belirleyerek sitenizi sorunsuz bir şekilde yayına alıyouz.